Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy
Damy są w stanie posiadać rozmaite symptomy w czasie menopauzy. To w następstwie tego, iż estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Bowiem masz mniej estrogenu, możesz posiadać rozmaite objawy. Wiele kobiet doświadcza wybitnie łagodnych objawów, które łatwo leczy się przez zmianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny lub też noszenie przenośnego wentylatora, który można wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Niektóre kobiety w żadnym razie nie potrzebują leczenia. Inne objawy mogą być o wiele bardziej problematyczne.

Oto najczęstsze metamorfozy, które masz prawo odnotować w wieku średnim. Co poniektóre mogą być częścią starzenia się, a nie otwarcie związane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co dojrzysz jako pierwsze. Twoje miesiączki mogą już nie być regularne. Są w stanie być krótsze lub ewentualnie trwać dłużej. Masz prawo krwawić znacznie bardziej lub mniej niż na ogół. Są to wszystkie typowe zmiany, lecz aby upewnić się, iż nie ma kłopotu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są bardzo blisko siebie, czy też trwają dłużej aniżeli tydzień.

Uderzenia gorąca
Wiele kobiet ma uderzenia gorąca, które mogą trwać parę lat po menopauzie. Są w stanie być połączone ze zmieniającymi się stanami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części bądź na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach mogą pojawić się czerwone plamy. Zachodzi ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca są w stanie być wybitnie łagodne bądź dosyć silne, by Cię obudzić (nazywane nocnymi potami). Większość uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.